تبلیغات
بیداری اسلامی - انقلاب اسلامی ایران حاصل تلاش جوانان این کشور است

بیداری اسلامی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
دوستان من
لینک های مفید
لوگو دوستان

بیداری اسلامی
یاصاحب الزمان1

جعبه حدیث

گفت و گوی زیر حاصل گپ صمیمانه برنا با اتحادیه جوانان بلاروس درباره مسائل مربوط به جوانان در این دو کشور است.

به نظر شما بزرگترین برنامه ای که در ایران در حوزه جوانان برگزار می شود چیست؟

چیزی را که من در این مدت مشاهده کرده ام برایم بسیار جالب توجه و مهم بوده است. به نظر می آید  که در ایران برای جوانان برنامه های زیادی برگزار می شود و این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است. من در ایران متوجه شده ام که افراد در سنین کودکی برای آموزش دیدن مهارت های گوناگون به هلال احمر می روند. سازمان دانش آموزی و همچنین پارلمان و مجلس دانش آموزی از نکات بسیار مهم و دیدنی در ایران است. ابعاد پوشش اینها برای جوانان در ایران خیلی جالب و عجیب به نظر می رسد.

برنامه های اتحادیه جوانان بلاروس برای این قشر از کشور چیست؟

پایه و اساس کار در کشور ما اینست که وطن خود را برای نسل آینده بسازیم. در آنجا کارهایی برای روحیات میهن پرستانه بین دانش آموزان و دانشجویان انجام می شود. آنچه برای ما مهم است این است که دانش آموز بتواند در جامعه استعداد خود را نشان داده و آن را شکوفا کند. سازمان ما تشکیلات گسترده ای در همه استان ها، شهرها، شهرک ها، دانشگاه ها و... دارد. می توان گفت این سازمان در همه جا نماینده دارد. این نمایندگی ها هم از زمان کودکی افراد را برای رویارویی با مسائل جامعه آماده می کنند به این صورت که نمایندگان از کودکان ورودی می پذیرند و آنها را تا جوانی تحت پوشش برنامه های خود دارند. جوانان ما نیز وقتی در این سازمان ها کار می کنند در همه زمینه ها خود را بهتر شناخته و کار می کنند و استعدادهای خود را شکوفا می سازند. بهترین مثال در این زمینه این است که در سال 2001 کسانی را که در زمینه های مختلف فعالیت بهتری از خود نشان داده بودند را انتخاب کردیم و با متدهای ویژه آنها را آموزش داده ایم.

مهمترین دغدغه یک جوان در بلاروس چیست؟ 

این بستگی به سن فرد دارد. اگر دانش آموز باشد مشکل ورود به دانشگاه و کسب تخصص خوب است. بعد از اینکه دانشگاه تمام شد دغدغه کار دارد و شغل متناسب با تخصص او باید برایش فراهم شود. ناگفته نماند که دولت بلاروس برای جوانان تحصیل کرده کار مناسب فراهم می کند و تامین کار آنان پس از تحصیل به عهده دولت است. همچنین در سطح قوه مقننه قوانینی وجود دارد که برای جوانان در زمینه کمک هزینه مسکن و مسائل اقتصادی وضع شده است. ما در بلاروس با کاهش جمعیت هم مواجه هستیم به همین دلیل هم قوانینی وجود دارد که تولد را در کشور ترویج می کند. دولت ما خوب می داند که این مشکلی است که فقط جوان قادر به حل آن است.

از انقلاب اسلامی ایران چه می دانید؟

چیزی که می دانم اینست که در 11 فوریه، سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. این روز سالروز قیام ملت ایران علیه دیکتاتوری بود که از کمک همه جانبه آمریکا و انگلیس برخوردار بود اما ملت ایران پیروز شدند. امسال باید بگوییم که جشن دهه سوم انقلاب است. بعد از حادثه انقلاب مردم ایران در حمایت از حیات کشورشان در جنگ عراق شرکت کردند اما در این جنگ نابرابر با این که عراق از حمایت آمریکا و شوروی برخوردار بود اما با حمایت دولت و جوانان ایرانی آنها ناکام ماندند. در این میان تنها این نکته ناگفته باقی می ماند که انقلاب اسلامی ایران حاصل تلاش و مجاهدت های جوانان این کشور است.

طی جنگ هایی که در دنیا رخ می دهد اگر کشوری ستمدیده به کمک جوانان بلاروس نیاز داشته باشد پاسخ جوانان این کشور به این درخواست کمک و یاری چیست؟

در کشور ما چیزی که مربوط به جوانان است در حوزه آموزش انسان دوستانه مطرح می شود. این نکته در کشور ما بسیار حائز اهمیت است که جوانان ما به خوبی تجربیات خود به جوانان دیگر منتقل کنند.

به نظر شما بهترین راهکار برای تعامل بیشتر بین سازمان ملی جوانان ایران و اتحادیه جوانان بلاروس چیست؟

بهترین همکاری در وهله اول در حوزه دانشجویان است چون آنها پیشروترین قشر در جامعه هستند. باید تبادل دانشجو بین دو کشور به صورت کامل صورت گیرد. در جریان چنین تبادلاتی است که جوانان می توانند جوامع یکدیگر را بشناسند و این شناخت و تجربه ای را که به دست می آورند برای مردم کشور خود خواهند بردنوشته شده در یکشنبه 8 بهمن 1391 توسط Mosafer
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
امکانات سایت
Blog Skin