تبلیغات
بیداری اسلامی - غربی ها با بیداری اسلامی مخـالفند - یكشنبه 24 اردیبهشت 1391 روزنامه جام جم

بیداری اسلامی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
دوستان من
لینک های مفید
لوگو دوستان

بیداری اسلامی
یاصاحب الزمان1

جعبه حدیث

موضوع: نگاهی به آینده بیداری اسلامی -بیداری اسلامی و تحولات منطقه -بیداری اسلامی -
رییس مجلس خبرگان:
غربی ها با بیداری اسلامی مخـالفند
رییس مجلس خبرگان با بیان این که نباید در برابر کشورهای غربی در مقام تضعیف باشیم، اضافه کرد: مخـالفتی که غربی ها با انقلاب می کنند به خاطر نفت نیست بلکه برای بیداری اسلامی است.آیت الله محمد رضا مهدوی کنی در همایش نظریه پردازی بیداری اسلامی در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در سالن همایش های صدا و سیما افزود: کسی که در مسیر بیداری جامعه و احیای مقام تفکر دینی باشد باید سختی ها را تحمل کند.

وی بیان این که فطرت هدیه ای الهی و استعداد پویایی است که نیاز به تحرک دارد، اضافه کرد: انسان باید فطرت را بیدار کند و این بیداری به دست انبیا و اولیای خداست.

رییس مجلس خبرگان گفت: ممکن است به دلیل انحراف ها، غبار روی فطرت انسان را بگیرد بنابراین فطرت را باید سالم نگه داشت و سلامت فطرت نیاز به رهبری دارد.

آیت الله مهدوی کنی با اشاره به این که امتیاز شیعیان داشتن ولایت فقیه است، افزود: سنی ها فقها را از حکومت و راهنمایی سیاسی جدا کردند.

وی اضافه کرد: ما شیعیان حکومت جائر و خدمت به جائر را جایز نمی دانیم اما برخی معتقدند اگر جائری حاکم شد باید برای اصلاح او دعا کرد.

رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که دعاگویی کار یک آدم انقلابی نیست و باید حرکت کرد، به حرکت فقهای شیعه در دوران مختلف تاریخ کشور اشاره کرد و گفت: کار خاصی که امام راحل کردند، نظریه پردازی در بحث حکومت اسلامی بود.

آیت الله مهدوی کنی افزود: به فرموده حضرت امام (ره) حکومت برای فقیه است و ایشان با جرات، شجاعت و ایمان اثبات کردند که فقیه می تواند حکومت کند.

وی با بیان این که ابتکار حضرت امام خمینی(ره) این بود که ولایت فقیه را به تناسب زمان پیاده کرد و حکومت را به دست مردم انجام داد، اضافه کرد: رمز تداوم انقلاب اسلامی همین است که امام راحل به آرای مردم اهمیت دادند و این گونه است که اکنون انقلاب اسلامی ایران را می تون به عنوان الگویی به کشورهای منطقه معرفی کرد و به آنها گفت برای حکومت دینی راهی پیدا کنید.

رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که تعبیر امام خمینی(ره) این بود که با احساسات تنها نمی توان کشور را اداره کرد،گفت: اداره مملکت کار سختی است و نیاز به همکاری دارد بنابراین ایشان همواره می گفتند در کارها با کارشناسان و علما مشاوره و مذاکره کنید.

آیت الله مهدوی کنی افزود: نمی توان کشوری را با جنگ، تضعیف علما، رهبری و نهادهای وابسته به رهبری اداره کرد.

وی گفت: ما که در اصل بیداری اسلامی نقش داشته ایم باید در هدایت آن نیز نقش داشته باشیم .

رییس مجلس خبرگان با تاکید بر این که باید خواسته های شخصی و گروهی را با رهبری منطبق کنیم، با اشاره به این که امام راحل همواره جمع میان ما را لازم می دانستند، گفت: امام (ره) می فرمودند انقلاب راه خود را باز کرده است اما به شرط این که شما همدیگر را داشته باشید.

آیت الله مهدوی کنی افزود: اختلاف سلیقه ها همیشه وجود دارد اما باید ائتلاف کرد و اگر ائتلاف کنیم این بیداری اسلامی باقی خواهد ماند.(واحد مرکزی خبر)

برچسب ها: رییس مجلس خبرگان:، بیداری اسلامی،

نوشته شده در دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 توسط Mosafer
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
امکانات سایت
Blog Skin