تبلیغات
بیداری اسلامی - بیانات امام خمینی در مورد بیداری اسلامی

بیداری اسلامی

بزرگ مردتاریخ

جستجو
دوستان من
لینک های مفید
لوگو دوستان

بیداری اسلامی
یاصاحب الزمان1

جعبه حدیث

موضوع: ملت بیدار -از انقلاب اسلامی تا انقلاب های منطقه -بیداری اسلامی -بیداری اسلامی یعنی چه؟ -بیداری اسلامی در کلام امام خمینی (ره) -بیداری اسلامی و تحولات منطقه -

بیداری و گرایش به اسلام
 
در سال های طولانی، تبلیغات دامنه دار دولت های شرق و غرب موجب این شد که ملت های مسلم از آنان بازی بخورند و گمان کنند که ترقیات این کشورهای ضعیف در گرایش به یکی از این دو ابر قدرت است، لکن به هر طرف که تمایل پیدا کردند بعد از مدتی فهمیدند که آنها جز اسیر کردن اینها و بردن خزاین و غارت کردن مخازن آنها کار دیگری نمی کنند. در عصر ما، ملت ما یافت که شاه به واسطه پیوندی که با غرب، مخصوصا با امریکا دارد و همین طور باشرق، تمام مخازن ما را به باد داده است بلکه نیروهای انسانی ما را نیز به هدر داده است، و فهمیدند جنایات فوق العاده ای که مرتکب می شود به واسطه پیوندی است که شاه با ابر قدرت ها دارد. از این جهت ملت ما به پا خاست و سایر ممالک، از جمله ممالک اسلامی نیز به این حقیقت تلخ توجه پیدا کردند و با مطالعه تاریخشان درک کردند که تمام گرفتاری هایی که ملت ها پیدا کردند از دست این ابر قدرت هاست، ناچار از آن ابرقدرت ها رویگردان شده اند. و اسلام که تمام آرزوهای بشر به طور شایسته در دسترس آنها خواهد و می گذارد و قوانین اسلام، چه قوانین اقتصادی و سیاسی و چه قوانین فرهنگی و معنوی آن، قوانین غنی ای است که هر کس به آنها توجه پیدا کند ناچار به اسلام گرایش پیدا خواهد کرد.
مسلمین بعد از سال های طولانی که در غفلت بودند حالا مقداری رو به بیداری گذاشتند و مقداری توجه به اسلام پیدا کردند و امید این است که توجه آن ها به اسلام بیشتر بشود و اسلام را آنطور که هست بشناسند و در صورت شناخت صحیح، گرایشات آنان به شرق و غرب بکلی منقطع خواهد شد و برای پیاده کردن احکام اسلام جانفشانی خواهند نمود.تشکیل دولت بزرگ اسلامی

من امیدوارم که همه ملت های اسلام که به واسطه تبلیغاتی که، فعالیت هایی که از اجانب شد و اینها را از هم متفرق کردند و مقابل هم قرار دادند، بیدار بشوند و همه با هم بشوند. یک دولت بزرگ اسلامی، یک دولت زیر پرچم "لا اله الا الله" تشکیل بدهند و این دولت بر همه دنیا غلبه بکند.

پیوند دولت های اسلامی

من از خداوند تعالی می خواهم که تمام ملت ها و دولت ها بیدار شوند و همه ملت ها و دولت های اسلامی به هم پیوند کنند تا ابر قدرت ها نتوانند بر اینها غلبه کنند و مخازن آن ها را ببرند.
تلاش برای بازگشت مجد مسلمین

باید مسلمین بیدار بشوند. امروز روزی نیست که مسلمان ها هر کدام یک گوشه ای زندگی تنهایی بکنند و خودشان بین خودشان در هر کشوری یک زندگی خاص به خود داشته باشند، نمی شود این معنا. در یک همچو زمانی که سیاست های ابرقدرتها بلعیدن همه جاست، مسلمین باید بیدار بشوند، ملت ها.
دولت ها را من از اکثرشان مایوس هستم، لکن ملت ها باید بیدار بشوند، و همه تحت لوای اسلام و تحت سیطره قرآن باشند. الحمدلله مسلمین هم عده شان قریب به یک میلیارد هست، و هم ممالکشان یک ممالکی است غنی، ثروتمند و هم افرادشان افراد لایق، لکن آن هایی که می خواهند در این ممالک حکومت کنند به واسطه تبلیغات سویی که در طول چند صد سال تقریبا کرده اند و نفوذی که در دانشگاه ها، در جاهایی که مراکز تربیت ابنای مسلمین است کرده اند، مسلمین را طوری کرده اند که از خودشان مایوس شدند، یعنی خودشان را گم کردند.
باید مسلمین جدیت کنند مجد خودشان راپیدا کنند.


خودباوری عامل بیداری


ما تا نفهمیم که خودمان هم یک شخصیتی داریم، مسلمان ها هم یک گروهی هستند و شخصیتی دارند و می توانند خودشان هم کار انجام بدهند، تا نخواهیم یک کاری را، نمی توانیم و تا بیدار نشویم، نمی خواهیم.
ما را در غفلت و در خواب نگه داشتند.


تبریک بیداری مسلمین


آن روز مبارک است بر ما که سلطه جهان خواران بر ملت مظلوم ما و بر سایر ملت های مستضعف شکسته شود، و تمام ملت ها سرنوشت خودشان را به دست خودشان بگیرند، و دولت ها بیدار بشوند... و همه مسلمین جهان توجه بکنند با این آیاتی که در قرآن کریم برای وحدت مسلمین نازل شده است و مسلمین را دعوت به وحدت و اعتصام به حبل الله، که همان اسلام است، فرموده است، همه توجه کنند، و این سال نو را با مبارکی و میمنت در زیر پرچم پر افتخار اسلام و دستورات نورانی خدای تبارک و تعالی مجتمع بشوند، و دست قدرت های بزرگ را که هیچ فکر نمی کنند الا برای مصالح خودشان و چپاول کردن ذخایر ملت های ضعیف، با هم باشند همه تا این دست های چپاولگر قطع بشود. و ملت ها و دولت های اسلامی همه با هم مجتمع باشند، همه با هم برادر باشند، برابر باشند.

برچسب ها: برچسب ها: امام خمینی(ره) و بیداری ملل مسلمان، فلسطین، بیداری اسلامی، فتواهای روشنگرانه و تحول‌آفرین، بیداری اسلامی چیست ؟؟، بیداری اسلامی یعنی چه؟، بیداری اسلامی ایران، بیداری اسلامی 2، فاطمه زهرا (س)، (خمینی كبیر (ره)، اسلام ناب، تبریک بیداری مسلمین، خودباوری عامل بیداری، تلاش برای بازگشت مجد مسلمین، پیوند دولت های اسلامی، تشکیل دولت بزرگ اسلامی، تشکیل دولت بزرگ اسلامی، بیداری و گرایش به اسلام، بیداری و گرایش به اسلام، بیداری اسلامی، بیداری اسلامی، بیداری اسلامی، بیدار ی اسلامی، بید اری اسلامی، بیداری اسلامی، بیانات امام خمینی در مورد بیداری اسلامی،
دنبالک ها: منبع :، http://melatebidar.rozblog.com/page/emam9،

نوشته شده در جمعه 18 فروردین 1391 توسط Mosafer
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
امکانات سایت
Blog Skin